Powered by Smartsupp

Drevené garáže: výhody a tipy

Ukážka väčšej drevenej garážeAk chcete svojmu autu zabezpečiť komplexnú ochranu pred počasím, správnou voľbou je vystavanie garáže. Jednou z možností je postaviť ju z dreva.

Funkčnosť drevených garáží

Hoci je drevená garáž prioritne postavená na ochranu auta, jej využitie môže byť širšie. Môžete tu skladovať rôzne ďalšie veci ako kosačka, bicykle, záhradný nábytok, prípadne iné veci, ktoré tak často nepoužívate a v dome pre ne nemáte miesto. Garáž môže byť tiež využívaná ako malá dielňa, keď potrebujete niečo urobiť, ale počasie Vám to robiť von neumožňuje. Tiež ju môžete využiť napríklad na presádzanie kvetov.

Drevenú garáž namontujete za 5-7 dní

Výberom drevenej garáže šetríte čas potrebný na výstavbu. Vystavanie murovanej garáže môže trvať mesiace. Za zmienku tiež stojí, že stavbu drevených garáží je možné realizovať prakticky za každého počasia – drevené garáže je možné stavať aj v zime.

Dobrá a prirodzená izolácia

Jednou z najväčších výhod drevených garáží sú ich výborné izolačné vlastnosti. Podobne ako drevodomy určené na bývanie, aj tieto stavby dobre udržujú teplo, takže väčšinou nevyžadujú dodatočnú izoláciu. To platí aj v prípade, že garáž budete využívať ako dielňu, alebo sklad.

Ceny garáže z dreva

Pri pohľade na dnešný trh ceny drevených garáží závisia predovšetkým od veľkosti a prevedenia. Na výslednú cenu majú vplyv aj materiály, z ktorých je garáž postavená. Cena drevených garáží na predaj začína na trhu od ~6000 eur. Drevené montované garáže sa dajú ľahko prispôsobiť exteriéru vášho domu.

Ako si vybrať drevenú garáž?

Keď začnete zvažovať, ktorá garáž by pre vás mohla byť najlepšia, odporúčame najprv posúdiť vaše základné potreby:

  • Koľko áut budete mať stále vo svojej garáži?
  • Plánujete v garáži skladovať ďalšie predmety?

Ak totiž máte v rodine len jedno auto, stavať dvojgaráž zvyčajne nemá zmysel. Ak Vám však garáž bude slúžiť aj ako odkladací priestor, oveľa väčší zmysel by mohla mať inštalácia väčšieho variantu. 

1. Samostatné drevené garáže

Tento typ garáže môžeme považovať za najbežnejšiu možnosť na stavebnom trhu poskytujúcu komplexnú ochranu pre jedno auto v každom ročnom období. Cieľom pri stavbe tohto typu garáže je zvyčajne maximálne zmenšiť priestor, čím sa táto stavba zlacní.

2. Samostatné garáže so skladom

Ak chcete garáž používať na viac, ako len na parkovanie auta, je vhodným riešením garáž so skladovým priestorom. Nie je vhodné v jednej garáži skladovať napr. aj nábytok, či kosačku. Okrem zjavného neporiadku Vám napríklad hrozí aj poškodenie auta pri vyberaní iných vecí.

3. Samostatné garáže s exteriérovým prestrešením

Tento variant je vhodný, ak máte v rodine dve autá, prípadne je možné toto prestrešenie použiť ako altán na posedenie s rodinou.

4. Dvojgaráže

Tento typ sa odporúča, keď máte v rodine dve alebo viac áut. Väčšia garáž sa môže stať aj skladom pre menej často používané predmety, ako je motorka, kosačka, štvorkolka, prípadne prívesný vozík.

Vyberte si z našej ponuky drevených garáží

Radi Vám pomôžeme pri výbere najvhodnejšj drevenej garáže a postaráme sa aj o doplnkové služby súvisiace s jej umiestnením.


Zobraziť ponuku drevených garážíSpäť do obchodu